reflection

svitlja4ok


"Thus, reader, I am myself the matter of my book..."


Previous Entry Share Next Entry
~йогічне-між-іншим~
reflection
svitlja4ok
У п’ятницю на занятті з йоги Максим знову багато розповідав. Мені варто лише ставити запитання, а потім слухати. Буде багато історій з життя, історій з книжок, історій від інших людей... і потім раптом - тадам! - якісь дуже важливі слова для мене, слова, які проливають світло на щось у моєму житті.

1) Чому деякі люди не можуть медитувати (або - чому я не завжди можу).
Медитація - це щабель, до якого не всі можуть дійти. Перші щаблі - емоції, відчуття, сприйняття, (? щось, що я забула), воля. Коли людина схвильована, і не вміє це контролювати, то сильні емоції будуть приглушувати всі наступні рівні (відчуття, волю..). Наприклад, якщо людина сердита, засмучена, переповнена щастям, вона може не відчувати голоду. Якщо її переповнює щастя, лють, їй гаряче навіть у мороз. В обох ситуаціях можна закинути навчання, обов’язки. Не кажучи вже про якусь медитацію ;) Те ж саме з кожним наступним рівнем: заважати медитації може холод-голод, якщо не вміти контролювати ці відчуття, або сприйняття прогулянки з друзями як необхідної, або просто не стає волі.. Кожен із цих рівнів дає сили, якщо навчитися його контролювати. Даючи собі гарних емоцій, відчуття тепла і затишку, покращуючи свої розумові якості, виконуючи своє слово - ми отримуємо +1, +2, ... до свого збалансованого стану. Але найбільше +++ дає медитація - стан, у якому речі є такими, як вони є: емоції - просто емоції, відчуття - просто відчуття, а я - те, що спостерігає за зміною емоцій і відчуттів, і спостерігає навіть за спостереженням емоцій і відчуттів. Тому, щоб зняти негативну емоцію, яка заважає, можна зробити те, що подобається, оскільки те, що подобається, захоплює нас повністю і перемикає на зовсім інший лад. Наприклад, послухати щось із улюбленої музики, прочитати кілька сторінок, подивитися кілька хвилин фільму. У новому врівноваженому стані можна вже й медитувати ;)

2) Люди уміють "читати думки". Майже кожен відчуває без слів, як до нього ставляться оточуючі. Слова - дуже важлива субстанція, вони мають свій заряд. Але в порівнянні з тим, що не сказано, але передається ментально від людини до людини, слова можна співставити з одним каменем, а те, що не сказано, але передається без слів, - із десятьма каменями у мішку. Кола на воді від одного каменя будуть значно меншими, ніж від десяти каменів у мішку. Тому якщо до людини ставляться погано, але не говорять про це, це все одно відчувається і завдає шкоди не менше, ніж промовлені претензії. А прихильне ставлення і симпатія - все одно відчуватимуться і підживлюватимуть іншу людину навіть без слів.

  • 1
А й справді, іноді робити те, що подобається - то й є медитація! Ми ж в такі моменти зосереджені, в голові немає зайвих думок, іноді - ніяких немає. Так у мене відбувається, коли я малюю (зовсім по-дилетантському, для себе). Чи можна цим замінити медитацію, чи потрібно, для розвитку, і те, і инше?)

для мене медитація - це посидіти в тиші
зараз у мене пошкоджене коліно - лотос мені не світить ще певний час, і я просто сиджу на підлозі й спираюся на тумбу)
я сідаю, як виходить, і нічого не роблю - ні тілом, ні умом
в багатьох медитаціях потрібно щось уявляти, проектувати, візуалізувати... це дисциплінує ум. якщо мета така, то медитація правильна) направляти увагу, уявляти одне, робити подумки інше..
але якщо ціль побути в тиші - в проміжку між думками, який є максимально наближеним до нашого справжнього я, без думок-сумнівів-картинок в голові, то краще нічого не робити.
малювання все-таки також розвага для ума. це хороша концентрація)
нмд, звісно

я гарні думки!
особливо про:"Тому, щоб зняти негативну емоцію, яка заважає, можна зробити те, що подобається, оскільки те, що подобається, захоплює нас повністю і перемикає на зовсім інший лад. Наприклад, послухати щось із улюбленої музики, прочитати кілька сторінок, подивитися кілька хвилин фільму".
здається ми знаходимо рішення наших проблем, десь на підсвідомому рівні, але часом забуваємо про це.

так, саме тому я в транспорті з музикою, в навушниках))) найпростіший спосіб залишатися спокійною в будь-якій ситуації.
хоча помітила, що останнім часом, оскільки звикла ходити в навушниках, то вже навіть без них веду себе наче в навушниках - тобто не зважаю на роздратованих людей і їхні зауваження)

а я ходжу пішки малолюдними стежками;)

  • 1
?

Log in

No account? Create an account